top of page

DÜNYANIN ÖNDE GELEN EĞİTİMCİLERİ İLE SÖYLEŞİ SERİSİ

Beyin Göçü

TRSGEL, dünyanın önde gelen ruh sağlığı eğiticileriyle yaptığı söyleşilerde İngiltere Kings College’den emekli olan Prof. Dr. Rachel Jenkins'i ağırladı. 

Ülkemizden yıllar önce ayrılıp halen daha Avustralya’da yaşayan Psikiyatrist Dr. Fatma Lowden, Psikiyatri uzmanlık eğitimine Almanya’da devam eden Dr. Ömer Faruk Öztürk ve yurt dışında eğitimlerini sürdürecek olan Dr. İdil Kına ve Hira Alptekin, kendi değerlendirmeleri, yorumları ve sorularıyla katkıda bulundular.

Doktor olmak ne anlama geliyor?

Morocco'dan Prof. Driss Moussaoui tıp dünyasında başarılı bir kariyerin bileşenleri üzerine konuştu. İngiltere'den katılan Prof.Bill Fulford ise değer temelli pratik ve tıpta ortak karar verme süreci üzerine konuştu.

Bir psikiyatrist ve iki tıp öğrencisinin doktor olmanın ne anlama geldiğine dair yaptığı değerli yorumlar Youtube kanalı üzerinden paylaşıldı.    
 

Tıp Eğitiminde İyi Uygulamalar

 3 önemli eğitimci ile birlikte dört genç tıp öğrencisi tıp eğitiminde olması gereken iyi uygulamalar üzerine tartıştı. Malezya Utar Üniversitesi’nden Prof. Parameshvara Deva,   Temel Sağlık Hizmetlerinde Psikiyatri Öğretimi – Paradigma değişimi üzerine konuştu. Pakistan Karachi’den Prof. Unaiza Niaz, ciddi depresyonu olan bir hasta ile psikiyatrik görüşmeden bahsetti. Dünya Psikiyatri Birliği Başkanı Prof Afzal Javed. ise   Dünya Psikiyatri Birliği’nin mezuniyet öncesi Tıp Eğitimi ile ilgili girişimlerini anlattı. 

Eğitimde İş Birliğinin Rolü

Profesyonel işbirliği üzerine uzman olan Prof. Dr. David Baron, bu söyleşide eğitim hayatında işbirliği yapmanın önemi üzerine öğrencilerle buluşarak söyleşi gerçekleştirdi.

bottom of page